KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Bildrulle 9007213
*
nr 900 7213
Bildrulle
Kina, Akvarell, motivet: 45 x 87
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juni 2014
kl 19:29:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 06:28:45
1
Vinnande bud
16/6 15:23:06
2
200 kr
16/6 15:23:22
2
300 kr
16/6 16:26:08
2
400 kr
16/6 17:57:19
2
600 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bildrulle kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Bildrulle
nr 900 7213
Bildrulle
Kina, Akvarell, motivet: 45 x 87
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juni 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/6 06:28:45 | 1 | Vinnande bud |
| 16/6 15:23:06 | 2 | 200 kr |
| 16/6 15:23:22 | 2 | 300 kr |
| 16/6 16:26:08 | 2 | 400 kr |
| 16/6 17:57:19 | 2 | 600 kr |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bildrulle kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



